Úvod…

„ZAHRADA JE OBRAZEM TOHO, KDO V NÍ ŽIJE.“  (Ondřej Fous)

 

Nejblíže máme k zahradám plných vůně a barev, květů a  kvetoucích keřů, motýlů, ptáků, hmyzu… Prostě k zahradám plných života ale i klidu. Příklad si bereme z matky přírody. Plus něco k zobání, bylinky nebo malý záhon zeleniny, hamaka zavěšená na stromě, teráska, ohniště, zašívárna pro děcka, lavička na louce pod třešní – tím vším se dá příjemně rozšířit obytný prostor a tím by měla zahrada být.

Zahrada nejsou tůje, kobercový trávník, dlažba a závlaha…

Nabízíme Vám služby zahradní a krajinářské architektury, od zpracování projektu –  návrhu výsadby  zeleně až po zajištění  realizace díla a následní údržbu. Působnost v rámci ČR a SR.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Množství nových INSPIRACÍ pro Vaši zahradu – galerie zde

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Nové ukázky VIZUALIZACÍ ZAHRAD ve spolupráci s www.lumion3d.cz – ukázky zde

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Naše trvalková zahrada pod hradem… a výsledek? klikněte na tento článek idnes.cz nebo na realizace (reference).

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Náš názor na tůje a na styl a duši zahrady vystihuje citace a následný článek:

„Je to smůla, ale rostliny rodu Thuja se staly ztělesněním nudy bez nápadu, setrvačníku šedi, který se komerci hodí ke stejné recyklaci jako hvězdy popu 80.let. Zahrady, kde si nezdřímnete ve stínu koruny, kde vám nesletí na hlavu jablko, v listopadu lístí nepadá a jarní únavu neprorazí sněženky a krokusy. Korálky plodů, jinovatka na trsech trav, rašící listy, vůně květů, ševel listů i něco pod jazyk, lípa po pradědovi, klempírující doubek za syna, nové natřená stará besídka s růží z první společné dovolené, lavička vlastní výroby, na které se nedá sedět, ale nikdo jí není schopen vyhodit a objednat u souseda truhláře jinou. To všechno něčím mluví, zerav mlčí. I ten balvan od spolužáka ze Šumavy toho řekne víc. Když se dostavěl dům, sázíval se strom, před dům, do dvora, za hranice humen, jak kde, podle zvyku. Dnes se stromů bojíme, jejich výšky, jejich větví, jejich listí. Postavíme-li dům, obsázíme vše co nám patří dokola strnulou neměnnou mlčenlivou zelenou stěnou.“

(Ondřej Fous, klikněte na tento  článek)

Nebo článek o „sterilním“ trávníku…